fbpx

MŮJ PŘÍBĚH

Jsem architektka, matka a žena lékaře

Cítím, že mým posláním je propojit tyto tři obory a ukazovat rodičům, jak si dle zásad fungováni prostoru uzpůsobit bydlení a způsob života tak, aby se všichni členové domácnosti cítili pohodlně a bezpečně a měli možnost seberealizace.

Žiji v domácnosti, kde se cítím já i moje rodina dobře. Můžu si dát v klidu kávu, přečíst si knížku a nemusím se bát, že děti něco zničí, či že se zraní. Zároveň vím, že si každý užívá a má co potřebuje.

Mám bydlení zařízené tak, že zde má každý prostor pro odpočinek, tvorbu, seberealizaci i aktivní činnosti. Když přijde návštěva s dětmi, nemusím se bát, že zničí věci, na kterých mi záleží, nebo že se děti při dovádění závažně poraní.

Vystudovala jsem architekturu a můj muž medicínu.

Máme spolu dvě děti, které milujeme a chceme jim dopřát krásné dětství, podle jejich představ, v závislosti na jejich temperamentu, ale zároveň chceme mít i krásné manželství a v tom je důležité, aby i partneři měli čas jeden na druhého, nejen aby se vše točilo kolem dětí.

Absolvovali jsme i několik kurzů o výchově a o manželství.

“Všude dobře, tak co doma?”   “Všude dobře, doma nejlépe.”

“Všude dobře, tak co doma?” bylo moje heslo, když jsem dospívala a studovala. Přetvořila jsem si známé rčení “Všude dobře, dome nejlépe.”

Miluji cestování. Miluju být DOMA.

Po návratu z dovolené s dětmi (i když krásné) jsem si začala říkat “Všude dobře, doma nejlépe.” A začala jsem se zamýšlet nad tím, proč to tak je - z hlediska architektury a bezpečnosti prostoru.

Když jsme si s manželem před deseti lety zařizovali svoje bydlení, uvažovali jsme samozřejmě i o tom, že snad brzy budeme mít děti a že rekonstrukce musí být rovnou taková, aby po dokoupení věcí pro miminko, byl náš byt „babyfriendly“.  Ale popravdě jsme ani jeden nevěděli, o čem mluvíme. I když jsme si to oba mysleli.  Jak se říká: „Kdo to nezažil, ten to neví.“

Prošli jsme si svépomocně rekonstrukcí zdevastovaného a zakouřeného bytu (viz fotky a článek) a dnes mohu říci, že náš byt je “friendly”, rádi se domů vracíme a rádi zde trávíme čas s přáteli.

Neříkám ale, že vždy bylo tak růžově.

Nesčetněkrát jsme měnili dispozici bytu, stěhovali jsme se, dokupovali, prodávali a přesouvali nábytek, tapetovali, malovali, šili, vrtali…

 

Nicméně jsem za tu dobu nasbírala mnoho informací, kterými jsem si doplnila své studium architektury, kurzy o výchově dětí a průběžně mi je doplňuje manžel svými - bohužel negativními - příběhy ze své lékařské praxe. Ráda bych se s Vámi podělila o ucelené rady - jak příjemně, bezpečně, pohodlně, pohodově, aktivně …bydlet a užívat si Vašeho domova.

JÁ V BODECH

  • studium Fakulty architektury na ČVUT v Praze
  • studijní stáž na fakultě architektury ENSA Paris val de Seine
  • kurz první pomoci od Červeného kříže
  • 5 let matka
  • 6 let skautská vedoucí
  • kurz Oceňování nemovitostí
  • kurz Thajské masáže
  • kurz Efektivní rodičovství
  • záliby: cestování, relaxace, hra na klavír, plavání, saunování, masáže, běh, hula hooping, knížky o Paříži, jízda na kole po městě, tanec