fbpx

Proč jsem se rozhodla psát blog?

Důvodů je hned několik.

Spíš bych začala tím, že jsem se dlouho bránila. Je teď hrozně IN být máma na mateřské a psát blog o svém životě, svých dětech, jak moc si to užíváte, sdílet krásné fotky na Instagram apod. Říkala jsem si, že tohle rozhodně dělat nebudu.

Nicméně jsem přijala výzvu – a to –

– představit Vám architekturu a design v životě s dětmi.

Není to o tom, že si máte koupit rostoucí židličku, postýlku, stůl a pak už nic řešit nemusíte. O tom to fakt není.

Ráda bych Vám touto cestou představila realitu.

Může být jakkoliv krásný návrh interiéru dle moderního časopisu s bydlením – světle šedá sedačka, bílé zdi, bílý koberec,skleněný stůl, ostré rohy všude, prosklené vitrínky, vázičky na poličkách…a někde v rohu dětský stoleček s pastelkami a v ložnici dětská postýlka. Vše se tváří krásně a baby friendly.

Ale představuji si, že v tomto bytě mám strávit den s dětmi. Jak by to asi vypadalo? Kdybych se jim celý čas naplno věnovala, tak možná dobře. Ale pokud bych se s nimi pokoušela malovat, hrát, vařit, jíst, nedejbože odejít na chvíli na záchod či dát si v klidu kafe?
Rodiče ví své. Ale budoucí rodiče? Ti stále věří této idylce.

I s dětmi můžete mít hezký byt, kde se budou všichni cítit dobře!

Ale nedělejte si iluze, že bílá zůstane bílá, ledaže bystě měla zaměstnanou uklízečku a baby-sitterku na plný úvazek.
V různých příručkách pro spokojený život s miminkem jsem četla, že mám vše uklidit hned, vše hned vyhodit do koše, špinavé nádobí hned do myčky, po vyrábění s dětmi hned vše otřít, uklidit…ale zapomněli tam napsat, že hned se také musí utřít i zadek, vylít nočník, aby do něj druhé dítě ve vteřině nekoplo, hned se také musí umýt ruce od marmelády a hned se také musí i utřít i rozlité kakao, ale také i obejmout, pohladit a potěšit. A co ty ostatní věci, co se měly udělat hned??:,/

Ve správě budov a prostorů existuje určitá pracovní pozice, které se říká Facility manager. Dříve se tomu říkalo údržbář.

Já na architekturu a design hledím právě z této pozice. Z pozice Faclity managera=údržbáře=uklízečky=MATKY. A dalo by se říci pohodlné matky.

Nejsem totiž jen matka, jsem i žena, a manželka.

A kdo chce mít spokojené děti a manželství, musí být nejdříve v pohodě sám se sebou.

Touto cestou bych Vám chtěla ukázat, jak si užít bydlení díky vhodně uspořádanému prostoru, nábytku, vhodně zvoleným materiálům, prvkům a dalších mnoha věcí…
…a to očima architekta, matky a ženy lékaře.
Abyste se z toho nezbláznili, dali si v klidu kávičku, popovídali si s partnerem, nezranili jste se vy ani děti,mile přijali neohlášenou návštěvu…a abyste si to užili vy, Vaše děti, ale hlavně – VŠICHNI DOHROMADY.

Prostě ALL FRIENDLY HOME!

Jsem architektka, matka a žena lékaře. Cítím, že mým posláním je propojit tyto tři obory a ukazovat rodičům, jak si dle zásad fungováni prostoru uzpůsobit bydlení a způsob života tak, aby se všichni členové domácnosti cítili pohodlně a bezpečně a měli možnost seberealizace. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.