fbpx

Žena lékaře – diagnóza?

Představuji se Vám jako architektka, matka a žena lékaře. To je samo o sobě diagnóza.

V knížce Michala Viewegha jsem četla, že být učitel je povolání, ale být učitelka je diagnóza. Já bych řekla, že být lékař je povolání, ale být žena lékaře a ještě k tomu matka, to je diagnóza.

Máte strach o své děti – přirozeně. Do toho Vám manžel každý večer vypráví, jaké úrazy se staly jeho pacientům a nedejbože když Vám ukazuje stránky na FB, kde jsou velmi barvitě vidět podobné situace, o kterých povídá.

Co si z toho vezme starostlivá matka?

Musím dětem zakázat toto, tohle a támhleto.

Jenže já do toho ještě přemýšlím jako architekt a jako pohodlný člověk.

Takže druhý den po manželově návratu z práce mávám po stopadesátépáté upraveným půdorysem našeho bytu a navrhuji dispoziční a další změny, abychom předcházeli nepříjemným situacím a zraněním.

Máme 5-letou a 3-letou dceru, za ty léta jsem nasbírala velké množství zkušeností, jak předcházet zranění a užívat si bydlení díky úpravám prostoru, vhodně zvoleným materiálům a pokud se jedná jen o dočasnou situaci v závislosti na věku dětí, tak i správným bezpečnostním prvkům.

Jsem architektka, matka a žena lékaře. Cítím, že mým posláním je propojit tyto tři obory a ukazovat rodičům, jak si dle zásad fungováni prostoru uzpůsobit bydlení a způsob života tak, aby se všichni členové domácnosti cítili pohodlně a bezpečně a měli možnost seberealizace. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.